• Deska tarasowa 27x143x4000 Modrzew Syberyjski A/B

78.72
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 1-7dni
Cena przesyłki 0
Wycena indywidualna 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 608 433 420

Zostaw telefon

Deska Tarasowa, wykonana z modrzewia syberyjskiego, obustronnie gładko strugana, bez ryfli. Kanty fazowane.

 

Modrzew syberyjski charakteryzuje się naturalną wysoką odpornością na grzyby oraz proces gnilne. Tarcica modrzewia syberyjskiego stosowana jest także przy basenach i naturalnych zbiornikach wodnych.


Surowiec pozyskany z rejonu Syberii charakteryzuje się dużą gęstością słojów, determinującą wysoką wytrzymałość drewna, ze względu na wolne przyrosty roczne.
Jest to tańsza alternatywa dla desek tarasowych z drewna egzotycznego!

 

Tolerancja do wymiaru nominalnego drewna iglastego wynosi zazwyczaj +/- 1mm na grubości +/-3mm na szerokości, długość +5cm/-0

 

Drewno jest suszone komorowo przed struganiem, do wilgotności rzędu 18% +/- 2% (jest standard dla drewna iglastego przeznaczonego do użytku zewnętrznego).

 

Gwarantujemy, że oferowane drewno to Modrzew Syberyjski.

Przesyłka Wielkogabarytowa

Orientacyjny koszt dostawy przesyłki zawierającej 96szt desek to koszt rzędu 500zł.

 

CHARAKTERYSTYKA TOWARU

 

 

Deski tarasowe, z drewna litego – modrzew syberyjski

 

Kody art: 5xx.63xx

 

Wyrób z drewna iglastego, strugany 4 stronnie, przeznaczony do montażu na zewnątrz.

 

Drewno przed obróbką suszone komorowo do wilgotności 18 (+/- 2)%, mogą wystąpić różnice wymiaru rzeczywistego, do wymiaru nominalnego – tolerancja na grubości +/-1mm, szerokości +/-3mm, długości -1/+5cm. W ekstremalnych przypadkach, przy znaczącym spadku / wzroście wilgotności drewna mogą wystąpić również większe rozbieżności na grubości oraz szerokości. Stopień skurczu / pęcznienia nie jest jednakowy dla wszystkich desek, zależy m.in. od gęstości usłojenia.

 

Drewno jest materiałem naturalnym, pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych może m.in. zmieniać barwę, pękać, odkształcać się, oraz ulegać innym przemianom charakterystycznym dla tego materiału. Na powierzchni desek może również pojawiać się żywica. Za poprawny montaż oraz składowanie po zakupie odpowiada nabywca. Drewno najlepiej składować w sztaplach, równo ułożone i związane. Deski nieprzykręcone do legarów, mogę mieć tendencję do odkształcania się - „łódkowania”, bocznego skrętu. Zaleca się zabezpieczanie desek wyłącznie preparatami przeznaczonymi do Modrzewia.

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci